Dekorasyon

EVINIZDE MAVININ GÜZELLIĞI VE KULLANIMI

mavi renk dekor

Bu resmi tatil hafta sonu mavi gökyüzü müjdeliyor ve bunu akılda tutarak, mavinin evlerimize kendi güneş ışığını nasıl ekleyebileceğine bir göz atalım diye düşündüm. Ve dünya nüfusunun yarısından fazlasının en sevdiği renk olarak maviyi benimsemesiyle, bunun hakkında yazmanın zamanının geldiğini düşündüm.


Evinizde Mavinin Güzelliği ve Nasıl Kullanılır

Stil ve aksesuar satın almayla ilgilenmeme neden olan mutfak makyajı dikkatimi dağıttıktan sonra , yatak odamızın yeniden tasarımını planlamaya geri döndüm. Ve ilk defa, aslında maviyi eve tanıtıyorum. Daha önce mavi bana hiç çekici gelmediği için, ben nüfusun diğer yarısıyım diyebilirsiniz. Ama IE evinde bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldi, bu yüzden daha fazla desen eklemenin yanı sıra yeni renkler deniyorum (dolayısıyla mutfağımızdaki botanik duvar !). Bununla birlikte, uyku deneyimimize yetişkin bir his vermek için lacivert ile spektrumun daha koyu ucunu seçiyoruz.
Mavinin güzelliğini kucaklamak için biraz ilham ve bazı ipuçlarına hazır mısınız?…….

mavi renk dekorasyon
mavi renk dekorasyon


Siyaha Alternatif

En koyu mavi olan lacivert, evlerinizde siyaha bir alternatif sunuyor . Özellikle duvarlarınıza uygulandığında siyahla aynı dramatik etkiye sahiptir. Kaldırmak ve zarif bir his yaratmak ve bir odanın baskıcı hissetmesini önlemek için metalik dokunuşlar ve desen ekleyin.


Siyahta olduğu gibi, lacivert de evlerinizde canlanması için doku ve ışık gerektirir. Metalikler gibi yansıtıcı yüzeyler eklediğinizden ve döşeme, tekstilden dokular ile çeşitlendirin ve oynayın ve bazı desenler atın. Daha koyu renklerin ışığı emdiğini, açık renklerin ise yansıttığını unutmayın. Karanlık bir kara delik gibi görünmelerini önlemek için, farklı seviyelerdeki aydınlatma katmanları, gözün odanın etrafına çekilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca dekorasyon ürünleri ile tasarımlarınızı taçlandırabileceğiniz dekorarya.com adresini buraya bırakıyorum.

Resmi Ayarlar

Mavi, özellikle lacivert, ev çalışmaları/ofisler gibi resmi ortamlar için mükemmel kılan bir güven ve otorite duygusu taşır. Aynı zamanda, işle karşı karşıyaysanız stres seviyelerine yardımcı olan sakinleştirici bir renktir! Tek renk kullanan monokrom odalar, tamamen doku ve onlara ilgi katmakla ilgilidir. Bu oldukça muhteşem halı gibi bir desenle parçalayın ve ilgi yaratacak ve mülayim görünmesini engelleyeceksiniz.
zamansız

Mavi ve beyaz kombinasyonunun, yukarıdaki gibi bir yatak odası alanı veya evinizin hemen hemen her yeri olsun, bir odaya net ve düzenli bir his verdiğini söylemeye gerek yok. Denizcilik tarzı mekanlarda iyi kullanılan bir renk düzenidir, ancak aynı zamanda bu Obsidyen pamuklu yatak takımı gibi aksesuarların ve dokuların doğru kullanımı ile eşleştirildiğinde modern ve taze görünebilir. Asla modası geçmeyen kazanan bir kombinasyon. Trendleri takip etmemize gerek yok, çünkü her zaman kalplerimizi şarkı söyleten şeyi kucaklamalıyız ve renk, duyuları diğer unsurlardan daha fazla etkileyen böyle bir unsurdur.


Mükemmel Zemin

Orta ve koyu mavi tonları, bir odaya canlı renk sıçramaları eklemek için kendilerini mükemmel bir zemin olarak sunar. Kadifemsi dokularla birleştiğinde, bir odaya zengin ve lüks bir his yaratacaksınız.

Orta ve koyu tonları, bir odaya canlı renk sıçramaları eklemek için kendilerini mükemmel bir zemin olarak sunar. Kadifemsi dokularla birleştiğinde, bir odaya zengin ve lüks bir his yaratacaksınız.
Sarı, turuncu gibi renk çarkında mavinin tamamlayıcı rengidir. Bunları birlikte kullanmak, canlandırıcı ve canlandırıcı bir renk şeması oluşturabilir. Veya daha akdeniz havası için portakal kullanmayı deneyin.


Taze ve Temiz

Mavi ve su ile olan ilişkimiz, banyoları bu maviyi tanıtmak için mükemmel bir oda haline getiriyor. Minimal bir görünüm için düz mavi bir zemini tamamlayan beyaz vitrifiye ve fayanslarla işleri basit tutun .


Desen

Ya da banyo veya duş alanını öne çıkarmak ve zeminlerinize desenli karolarla daha fazla ilgi katın. Desen kullanırken mutlu bir ortam sağlamak için zıt nötr karolar veya boya kullanarak işleri perspektif içinde tutmayı unutmayın . Bunlar aslında bana yumuşak mavi ve beyaz desenleriyle Delft karolarını hatırlatıyor.


Mutfaklar

Mutfak fayanslarını kullanmak, renk ve deseni bir araya getirmenin harika bir yoludur ve pratiktir. Masif mavi fayanslar buradaki deseni tamamlar ve kaçınılmaz olarak çoğu mutfağın sahip olduğu geniş dolapların parçalanmasına yardımcı olur. Ayrıca mutfaklarınız için kaşık çatal bıçak setlerine göz atmak isterseniz diye buraya uygarev.com adresini bırakıyorum.


Victorialılar, soğutmadan önce sağlık nedenleriyle sinekleri uzak tutmak için mutfaklarını süslemek için mavi kullandılar.

Rüya gibi Bir Uyku

Yumuşak pembelerle birleştirilen yumuşak pastel maviler, iyi bir gece uykusuna rüya gibi nazik bir yaklaşım katar.

Yoğun gününüzü sonlandırmak için bir sığınak ve sakin bir yer yaratmak istiyorsanız, mavinin daha açık tonları sakinlik ve dinginlik hissi uyandırır. Bu daha yumuşak mavi tonları, diğer yumuşak nötrlerle birlikte uygulandığında bir odaya kadınsı bir dokunuş katar.


Bir Odak Noktası Oluşturun

Mavi, elektrik, deniz mavisi ve turkuaz gibi mavinin daha parlak daha canlı tonlarıyla özellikle iyi çalışan nötr renk şemalarıyla eşleştirildiğinde kaçınılmaz olarak gurur duyar.
Bir yatak odası içinde yataklar, genellikle yatak odanıza bir odak noktası sağlamanın tek kaynağıdır. Willow ve Hall’daki bu muhteşem mavi gibi göze çarpan bir mavi seçmek , odaya bir denge hissi katan simetri ekleyen her iki taraftaki eşleşen abajurlarla daha da güçlendirilir .

Eğer yapacaksan kullanmak onun mavi tamamlayıcı renk sarı ve turuncu denemede olarak ve düşünmek orantılı bunları kullanmak hangi. Çok fazla ve cafcaflı görünecek ve bir odada huzursuz bir his yaratacaktır. Daha canlı renk şemalarını dengelemeye yardımcı olmanın bir yolu , genel görünümü ve hissi sakinleştirmeye yardımcı olacak bazı nötr renkler eklediğinizden emin olmaktır. Yukarıdaki yaşam alanı, beyaz badanalı döşeme tahtalarının yanı sıra Oxblood’daki saklama tezgahından daha açık pembe mindere iki farklı yumuşak gül rengi ekleyerek bunu yapıyor.


Yaratıcı ol

Elbette hepimiz yukarıdaki gibi muhteşem bir merdivene sahip olmayacağız, ancak söz konusu olan nokta, renk kullanımı ve maviden bahsederken bunun nasıl uygulanıp görsel bir yol oluşturduğu. Maviyi gökyüzü ile ilişkilendirdiğimiz için burada mavi ve beyazın kullanılması göğe doğru tırmanma hissi yaratır. Görüntü açısından aynı düşünce sürecinde değilsek, size ve başkalarına evinizde rehberlik etmesi için renkleri kullanabilirsiniz.
topraklama

Mavi, tamamen beyaz bir mutfak yemek alanına çok ihtiyaç duyulan topraklama eklemek için burada kullanılmıştır. Yemek alanını tanımlamaya yardımcı olurken derinlik katar.

Mavi o kadar çok yönlü bir renktir ki , renk çarkındaki herhangi bir renkle birlikte çalışır. Yine de, bir odanın baskıcı hissetmesini önlemek için koyu mavileri kaldırmaya yardımcı olmak için aksesuarlar ve yansıtıcı yüzeyler şeklinde daha açık renklerin kullanımını uygulamak isteyebilirsiniz.

Doğru gri tonunu arıyorsanız, uzun zamandır var olan saf grilerden daha ilginç olabilecek grimsi bir maviyi tercih etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, özellikle siyahla eşleştirildiğinde çağdaş bir ortam yaratmak için de iyi çalışırlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir