Dekorasyon

Evinizin Bir İç Mimar Tuttuğunuz Gibi Görünmesini Nasıl Sağlarsınız?

dekor mimar

Herkesin evine gelip muhteşem ve koordineli bir tasarımı ve dekor ile bir araya getirmesi için bir iç tasarımcı tutmayı göze alamaz. Birçok ev sahibi aslında tasarım kararlarını veren ve kendi stilini birleştiren kişi olmak ister.
Bu nedenle, iç mimarlara ve tasarladıkları mekanlara harcadıkları tüm sıkı çalışmaya çok saygı duysak da, tasarımcı masrafı olmadan tasarımcı görünümüne bayılacak bir çok kişi olduğunu da biliyoruz. Evinizin iç tasarımının nasıl yapılacağına dair bu ipuçlarının bunu gerçekleştirebileceğinden eminiz.

Odalarınızı şimdiye kadar yalnızca bir iç tasarımcının yaratabileceğini düşündüğünüz bir alana düzenleyerek ve tasarlayarak evinizin iç tasarımını nasıl yapacağınıza daha yakından bakalım. İç mekanlarınızın lüks bir otel gibi görünmesini veya sadece biraz canlandırmasını istiyorsanız, bu ipuçları size yardımcı olacaktır. Şşşt… DIY iç tasarımınız bizim küçük sırrımız.

Dergiler ve web siteleri, ev iç tasarım ilhamıyla doludur.


Pinterest’teki tüm hevesli “Pinners”ın bir nedeni var – insanlar harika bir ev iç mekanına can atıyorlar. Çoğumuzun zaten keşfettiği gibi, dekor web siteleri, sahip olduğumuzu asla bilmediğimiz bir yaratıcılık ateşini ateşleyebilir.
Evinizin dekoru için ilham panoları oluşturmaya henüz başlamadıysanız, şimdi başlayın – bu, arzu ettiğiniz evi yaratmanın ilk adımıdır.


Üzerine git Pinterest size ev stilleri için bu itiraz arayabilir veya MYMOVE üzerine gidip sizi heyecanlandırmak, ya da sadece bazı tasarım dergileri alıp konuşmak resimleri kesip tasarım görüntüleri toplamak için “Bu fikir toplayın” düğmesini kullanın.


Size ilham veren yaratıcı kendin yap iç tasarım resimleri için avlanıp toplandıktan sonra, geri çekilin ve topladığınız her şeye bakın – bu tasarım tarzınızın hikayesini anlatmalıdır. Yaratmak istediğiniz stile şaşırabilirsiniz.

Renk şemaları: üç renk veya gölge kullanın


Artık sizinki olarak adlandırmayı umduğunuz bir stil hakkında iyi bir fikriniz olduğuna göre, bir renk şeması seçmeniz gerekiyor . Bu zor kısım. Renk çok kişiseldir ve dekor içimizde ilham veren ruh halleri yaratır.
Ne olursa olsun, evinizin iç tasarımını yenilerken size hitap eden renkleri seçin. İlham panolarınıza bakın – kaydettiğiniz odalarda hangi renkler öne çıkıyor?


Size hangi renkleri seçeceğinizi söylemeyeceğiz, ancak üç renk veya ton karışımını denemenizi söyleyeceğiz. Duvarlar için bir ana renk, kanepeler ve sandalyeler gibi daha büyük vurgular için başka bir renk ve ardından çiçekler, yastıklar ve biblolar gibi daha küçük aksesuarlarda ortaya çıkan üçüncü bir renk. Renklerin evinize ne kadar ışık getirdiğinizden etkilendiğini unutmayın. Renkleri de ortaya çıkarmak için iç mekanlarınızı geliştirmek için tavandan tabana pencereler kullanmayı düşünün !


Diyelim ki kahverengi, deniz mavisi ve mandalina renk kombinasyonunu seçtiniz. Kahverenginin bir tonu duvar rengi olabilir, deniz mavisi vurgulu sandalyeler veya vurgulu bir duvar için seçtiğiniz renk olabilir ve mandalina yastık ve aksesuarlarda çektiğiniz renk olabilir.


Üç rengin bu formülü herhangi bir kombinasyonda çalışır. Sadece unutmayın, tek renkte yapılan bir oda sıkıcı olduğu için üç kişi bir veya ikiden daha iyidir. Evet, tamamen beyaz bir odanız olabilir, ancak beyazın üç tonu vardır.


Evinize doku ekleyin


Renk kadar, doku da önemlidir – özellikle tamamen beyaz veya tamamen gri gibi tek bir renk şeması istiyorsanız. Bir oda ilk bakışta tek bir renk şeması gibi görünebilir, ancak yakından bakarsanız, aynı renkteki tonları ve kumaşlar/tekstiller aracılığıyla bol miktarda doku fark edeceksiniz.


Tamamen beyaz bir odada keten perdeler, peluş kadife sandalye, parlak ipek minderler, rattan sandalyeler ve dokuma sepetler ve yan tarafa atılmış suni kürk battaniyeli nubby pamuklu kanepe olabilir. Tüm bu unsurlar doku ekler ve göze hoş gelir, sıcak ve zengin bir ortam yaratır.


Tasarım, sahibinin kişiliğini tanımlayabilir , bu nedenle dokular, desenler ve değişen renkler kullanarak donuk bir odayı kolaylıkla sofistike hale getirebilir.
Yaşam tarzınıza uygun tekstilleri düşünün. Çocuklarınız ve köpekleriniz varsa, o zaman hafif pamuklu bir kanepe istemeyebilirsiniz; bunun yerine, daha koyu bir deri veya tiftik kanepe ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabilir. Lüksden hoşlanıyorsanız, yüksek kaliteli ipek perdeleri ve yastıkları düşünün.
Tarzınız ne olursa olsun, DIY iç tasarımınıza sayısız tekstili bir araya getirerek bol miktarda doku eklemeye çalışın.

Büyük ifade mobilya parçaları ekleyin


Bu, çoğu ev sahibinin yaptığı yaygın bir hatadır – bir odada çok fazla küçük, cılız parça. Uzun bacaklı sandalyeler, uzun bacaklı masalar ve çok sayıda küçük süs eşyası bulunan bir oda, yalnızca odayı dağıtmaya ve gözleri karıştırmaya yarar.
Bunun yerine, iyi karıştırılmış bir oda deneyin . Büyük bir kanepe, bazı etekli kulüp sandalyeleri (böylece bacakları göremezsiniz) ve sonra çekici oymalı bacaklara sahip bir veya iki ince koltuk (boşluğa bağlı olarak) var. Bu sadece bir örnek, ancak size odanın dengeli görünmesi için mobilya stilleri ve boyutlarını karıştırma fikrini veriyor – ne çok hantal ne de çok cılız değil.


Küçük bir daireyi dekore ediyor olsanız bile , denenecek çok sayıda dekorasyon fikri var. Çoğu tasarımcı, en küçük odaların bile büyük bir gardırop veya dolap gibi büyük bir açıklama parçasına sahip olmasını tavsiye eder. Başarılı bir ev iç tasarımının anahtarı, büyük ve küçük bir karışımdır. Bu kural aksesuarlar için de geçerlidir.

Tepsiler, dekoratif kaseler ve sepetler kullanın


Tasarımcılar, bir eve ihtiyaç duyan koleksiyonları veya gevşek eşyaları düzenlemek için tepsileri, dekoratif kaseleri ve bazen sepetleri kullanmayı severler. Biraz çekicilik için sehpanıza, sedirinize veya sehpanıza ışıltılı bir altın tepsi eklemeyi deneyin. Tepsinin üstüne güzel bir mum, birkaç kitap ve küçük bir kase renkli taşlar yerleştirin. Bunun gibi küçük manzaralar anlamsız görünüyor, ancak katmanlı, süslü bir estetik için zorunludurlar.


Daha rustik bir yaklaşım istiyorsanız, evinizde dokuma sepetleri deneyin. Sepetler, birçok dağınıklığı gizleyebilen muhteşem dekoratif araçlardır. Evinizin her yerinde bu küçük nişleri yaratmaya çalışın.
Bu günlük eşyaları bir sanat eseri haline getirirken, bir tepsinin veya sepetin banyo sabunları ve parfümleri nasıl toplayabileceğine bayılacaksınız.

Her odaya çiçek ekleyin


Geri dönün ve tüm ilham panolarınıza bakın – ne görüyorsunuz? Hemen hemen her odada çiçek veya bitki görüyor musunuz? Bahse gireriz.
Basit bir ipucu gibi görünüyor, ancak çiçek aranjmanları, canlı bitkiler ve deniz kabuğu veya kaya vazoları gibi doğal öğeler eklemek, evinizin iç tasarımına bu son dokunuşu gerçekten ekleyebilir.
Eviniz için satın alabileceğiniz ve uygun şekilde beslenir ve sulanırsa yıllarca dayanabilecek bakımı kolay çok sayıda bitki vardır. Çoğu tasarımcı size sahte çiçek aranjmanlarından kaçınmanızı söyleyecektir.


Çiçekler veya bitkiler istediğiniz gibi değilse, büyük bir vazoya yerleştirilmiş ince dallar veya tüyler gibi diğer doğal öğeleri deneyin. Doğal düzenlemeler, bir odaya son dokunuşu ekler – ‘Bir iç tasarımcı burada’ yazan son dokunuş.
Bir iç mimar tutamazsanız, hala sizin gibi görünen bir eviniz olabilir. Tüm bu küçük ipuçları ve püf noktaları, sıcak, iyi tasarlanmış bir ev iç mekanı yaratmak için birlikte çalışır. Bugün evinize doku, renk, gösterişli mobilyalar ve doğa unsurları eklemeyi deneyin.


Yaptığınız nihai sonuçtan veya düzenlemelerden emin değilseniz, bir fotoğraf çekin. Bir odanın resimleri, tasarımı farklı bir bakış açısından görmenizi sağlayarak, yol boyunca bir yerde yanlış yapıp yapmadığınızı görmenize yardımcı olur.
Unutmayın, orası sizin eviniz ve içinde yaşamak zorunda olan sizsiniz, bu yüzden sevdiğiniz bir ev yaratın – kim olduğunuzu gösteren bir ev.


Alt çizgi


Artık evinizin içini nasıl tasarlayacağınızı bildiğinize göre, bu ipuçlarını eyleme geçirmenin zamanı geldi. Pinterest ve MYMOVE gibi sitelerden biraz yardım alarak, evinizin iç tasarımınızı güvenle kendi ellerinize alabilirsiniz. İster vintage, ister rustik, ister minimalist bir stili tercih edin, evinize ilginç dokunuşlar eklemek ve onu benzersiz kılmak için bu ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir