Sofra

ÇATAL BIÇAK NASIL SEÇİLİR?

çatal-kaşık-bıçak


Çatal,kaşık,bıçak sadece güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda elinizde iyi hissettiren mükemmel sofra takımı setini seçmek karmaşık bir karardır ve oldukça kişiseldir. Peki nasıl karar veriyorsunuz? Paslanmaz çelik mi gümüş kaplama mı? Eşleşen desenler? Kilo önemli mi? Rahat ve kullanımı keyifli hissettirirken stil yayan mükemmel sofra takımı setini seçmeyle ilgili ipuçlarımız için okumaya devam edin.

Paslanmaz Çelik mi Gümüş Kaplama Sofra Takımı mı?

çatal-kaşık-bıçak
çatal-kaşık-bıçak


Güçlü ve dayanıklı paslanmaz çelik, sofra takımı için harika bir metaldir. Az bakım gerektirir, hijyeniktir, dayanıklıdır, yüksek sıcaklıklarda oksidasyona karşı dayanıklıdır, paslanma yapmaz, leke ve meyve asitlerinden kaynaklanan hasarlara karşı dayanıklıdır.
Gümüş kaplama sofra takımı, paslanmaz çelik gibi sert ve dayanıklıdır ve genellikle daha uygun fiyatlı bir seçenektir. 
Tavsiyemiz: Her iki seçenek de işe yarayacaktır. En sevdiğiniz deseni bulun ve gerisi için endişelenmeyin.

Krom ve Nikel Yüzdeleri


Yüksek dereceli 18/10 paslanmaz çelik, sofra takımı için en kaliteli bileşimdir. 18 sayısı krom yüzdesini temsil ederken, yüzde 10 nikeldir. Krom, sofra takımını paslanmaya karşı koruyan elementtir, nikel ise sofra takımına ışıltısını ve parlaklığını vererek çeliğin korozyona karşı direncini arttırır.
18/10 paslanmaz çelik sofra takımının en yüksek derecesi olmasına rağmen, ihmal edilebilir miktarda nikel içeren 18/0 bileşimleri de uygun bir bileşimdir. Ancak paslanmaya eğilimli olduğunu ve büyük olasılıkla daha kısa bir ömre sahip olacağını unutmayın.

Ağırlık Önemlidir


Birçok insan, sofra takımı seçiminde ağırlığın önemli bir rol oynadığının farkında değil. Ağırlık size daha önemli bir his vererek denge, güç ve dayanıklılık sağlar. 
Tavsiyemiz: Mümkün olduğunda sofra takımını elinizde nasıl hissettiğini görmek için test edin.

Sofra Takımınız Çinilerinizle uyumlu olsun


Çini modellerine tam olarak uymayan sofra takımlarına sahip olmaya cesaret edemeyecek süper kahraman ev sahipleriniz var. Ve sonra bunu bir kenara iten ve daha korkak bir his arayan pratik kullanıcılarınız var. Gerçek şu ki, paslanmaz çelik sofra takımınızı çin kalıbınızla eşleştirme konusunda doğru ya da yanlış yoktur. Belirli bir kuraldan çok tarzınızla ilgili olan kişisel bir seçimdir. 
Bununla birlikte, sofra takımı ve çini eşleştirme, bir akşam yemeği partisine daha resmi bir his verir. Oysa porselen ve sofra takımlarınızı eşleştirmemek masanızın görünümüne biraz daha kişisel bir tarz katar, tıpkı kıyafetlerinizi karıştırıp eşleştirmek gibi kişisel tarzınızı da tanımlar. Her şey tercih ettiğiniz görünüme bağlı. İyi eğlenceler!
Tavsiyemiz:  Kimsenin size neyin iyi göründüğünü söylemesine izin vermeyin. Kendi tarzınızı bulun ve kendinize güvenin.

Mutfağınızı Stoklayın


En iyi tavsiyemiz, yemek takımlarında olduğu kadar sofra takımı ayarıyla başlamaktır. Tipik olarak 4-5 parçalık bir yer ayarı, bir başlangıç ailesi için uygundur veya büyük aileler ve ev sahipliği için 20-45 parçalık bir ayardır. Kahve ve tatlıyı hazırlamak için fazladan çatal ve kaşık da eklemek isteyebilirsiniz.

Çatal kaşık bıçak setleri, mutfak takımları, sofralarınızı şenlendirecek yemek takımlarına göz atmak için uygarev.com

Sofralarınızı renklendireccek ve salonlarınızı dolduracak dekorasyon fikirleri için dekorarya.com

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir